Strona głównaRodziceFormacjaAktualnościCzwarta klasa w roli głównej

Czwarta klasa w roli głównej

Na Festiwalu Nauki

W piątek 18 maja klasa 4 uczestniczyła w Festiwalu Nauki, gdzie największą popularnością cieszyły się stoiska przygotowane przez studentów (quizy, doświadczenia, pomiary). Następnie zawitałyśmy do Collegium Maius, gdzie w salach fizycznej, matematycznej i astronomicznej uczennice mogły samodzielnie wykonać różne doświadczenia (fala dźwiękowa, fala świetlna, pomiar czasu, sprężystość itp.) lub spróbować posłużyć się starym „liczydłem”, czy komputerem.

W Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach

23 maja klasa czwarta wybrała się na spotkanie ze sztuką. Dziewczęta odwiedziły Galerię Sztuki Polskiej w Sukiennicach. Uczennice miały okazję nie tylko wykazać się wiedzą na temat obrazów, które zresztą z łatwością rozpoznawały, ale również poznać narzędzia niezbędne w pracy malarza i rzeźbiarza. W trakcie zwiedzania muzeum uczennice miały możliwość obserwować pracę pań konserwatorek zabytków. Na koniec dziewczynki poznały nazwisko pierwszej polskiej malarki - A. B.- Bohdanowicz, która skończyła szkołę artystyczną, jako pierwsza kobieta w naszym kraju. Sukces osiągnęła dzięki swojej pracowitości i determinacji. Uczennice miały okazję również podszkolić swój warsztat artystyczny. Za modelkę, której wdzięki uczennice przenosiły na papier, posłużył wieszak ubrany w elegancki kapelusz z kwiatami i przyozdobiony parasolem. Dziewczynkom dużo radości dostarczyło wcielenie się w postaci z obrazu J. Matejko „Hołd pruski”.

Ostatnio zmieniany środa, 30 maj 2018 23:31

ul. Radzikowskiego 52,