Strona głównaRodziceFormacjaAktualnościFinał akcji charytatywnej "Dary dla Ochronki" - Dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom za inicjatywę!

Finał akcji "Dary dla Dzieci z Ochronki w Piekarach Śląskich"

Jak wszyscy wiemy, od ponad miesiąca mimo niesprzyjających okoliczności zbieraliśmy dary w ramach charytatywnego wyjazdu do ochronki w Piekarach Śląskich. W zeszłym roku akcje organizowaliśmy jako Stowarzyszenie Rodziców z grupami sportowymi, w tym roku do organizacji i pomocy zgłosiły się dodatkowo dziewczęta z 7 klasy Źródła wraz z rodzicami.

Dzięki Siostrze Goretti około 100 wychowanków, może zjeść codziennie ciepły posiłek, dostać ubrania, książki, mogą czasem odespać nieprzespane noce w domach, w których często odbywają się nocne libacje do rana, bite i maltretowane dzieci maja już gdzie się poskarżyć, mogą uzyskać pomoc prawna i psychologiczną… Siostra Goretti to Piekarski Anioł w ludzkiej skórze. Niestety nawet w dzisiejszych czasach realna rzeczywistość może nieraz jeszcze wielu z nas zaskoczyć, dlatego warto taką rzeczywistość uświadamiać naszym dzieciom.

Jeśli chodzi o akcję i zbiórkę, to jak zwykle Sternikowi rodzice spisali się na medal, zebraliśmy 2 duże samochody dostawcze, 1 przyczepkę oraz kilka osobówek darów!! Zdecydowanie więcej niż w zeszłym roku.

Wyjazd był zorganizowany 12.12.2020 rano, na miejscu w Piekarach odbyła się msza święta o godz. 10, później zwiedzanie Bazyliki, muzeum, słodkie przekąski i ciepła zupa w rodzinnej i cudownej atmosferze.

Zbieraliśmy także pieniądze dla siostry:

- 1400 zł. zebrane do puszki,
- Stowarzyszenie Rodziców dla Sternika przekazało 700 zł jako darowizna przelewem.
- Fundacja Sternik przekazała na pomoc ochronce 2400 zł. jako darowizna przelewem.
2186 zł przekazane przez przedszkole Źródło (naddatek ze zbiórki na akcję "Szlachetna Paczka")

Chciałbym tutaj szczególnie podziękować osobom bardzo mocno zaangażowanym w nasza akcję oraz wyjazd do Piekar.

Mimo trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy wszyscy, tylu wspaniałych i dobrych ludzi potrafiło wznieść się na wyżyny człowieczeństwa, naszej kultury i katolickiej nauki społecznej, która uczy nas także tego, ze szczególnie w ciężkich czasach potrafimy się zjednoczyć i dostrzec krzywdę innych.

Gdy jako rodzina 2 lata temu przystępowaliśmy do projektu, szukaliśmy właśnie takiego miejsca do wychowania naszych dzieci, miejsca w którym można spotkać tak wielu wspaniałych i serdecznych ludzi, gdzie ludzie potrafią się słuchać nawzajem, wspierać w trudnych chwilach, wspierać i pomagać tym najsłabszym, wbrew ogólnym trendom egoistycznego indywidualizmu.

Takie miejsce znaleźliśmy w Krakowskim Sterniku, dlatego będziemy zawsze i do końca wspierali projekt z Wami, na dobre i na złe.

Poniżej przesyłam link do zdjęć z wyjazdu, jeśli ktoś będzie zainteresowany dodatkowymi informacjami na temat ochronki to można także odwiedzić stronę Parafii.

POD TYM LINKIEM można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu z darami do Ochronki w Piekarach Śląskich.

Z Panem Bogiem !!
Adrian, Agnieszka, Patrycja, Przemek