ORSZAK TRZECH KRÓLI

ORSZAK TRZECH KRÓLI

TRZYNASTY Orszak Trzech Króli w Krakowie 🙂🙂

➡️ Najbliższy piątek, 6 stycznia 2023

➡️Tegoroczne hasło Orszaku: „Niech prowadzi nas Gwiazda!”.

Ma ono przypominać o Gwieździe Betlejemskiej, która była przewodniczką Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla. To oni po przybyciu do Jerozolimy zapytali: „Gdzie jest nowonarodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon.” (Mt 2,2). Na pamiątkę tych wydarzeń na czele Orszaku Trzech Króli jest niesiona tradycyjna kolorowa Gwiazda.

➡️Rozpoczęcie – Msza święta na Wawelu o godz. 10:00. Następnie:

➡️Ok. godziny 11:15 – wychodzimy z Katedry i formujemy orszak czerwony, w którym biorą udział placówki Fundacji Sternik-Kraków.

Na czoło orszaku zapraszamy nasze przedszkolaki w przebraniach aniołków wraz z Rodzicami. Dzieci szkolne, dziewczynki jako dwórki oraz chłopcy, jako rycerze zasilą wraz z Rodzicami dalszą część orszaku.

Orszak Trzech Króli przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych, radosnych, wielobarwnych pochodów, rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach i placach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa.

Orszak Trzech Króli to okazja do wspólnego działania całych rodzin. Doskonała sposobność do tego, by razem z innymi – często nieznanymi ludźmi – zrobić coś dla innych. Nie tylko razem śpiewamy kolędy, ale też razem zbieramy pieniądze na cele charytatywne. Przez osobisty przykład pokazujemy też naszym dzieciom, jak radosne i otwarte jest chrześcijaństwo.

Do zobaczenia na Orszaku!👍