Strona głównaRodziceFormacjaAktualności"Maryja - wzór córki, żony i matki" - relacja i prezentacja

"Maryja - wzór córki, żony i matki" - relacja i prezentacja

W naszej szkole mieliśmy ostatnio okazję wysłuchać ciekawego wykładu wyjątkowego gościa – Piotra Giertycha.  Doktor teologii, katecheta ze szkoły dla chłopców "Żagle", pomysłodawca i współtwórca Orszaku Trzech Króli zachęcał licznie zgromadzone Mamy,  aby Maryja stała się w ich życiu wzorem córki, żony i matki. W oparciu o cytaty z Pisma Świętego oraz reprodukcje obrazów o tematyce maryjnej wykładowca dał liczne i bardzo konkretne wskazówki do wykorzystania w codziennym życiu. Zachęcał, aby dbać o dobre relacje z własnymi rodzicami, pokazywać dzieciom w jaki sposób mogą pomagać innym, ucząc ich tych samym miłosierdzia i pomagać w wyzbywaniu się egoizmu. Podkreślił, jak ważne jest, aby wskazywać dzieciom jakie są ich rodzinne korzenie. Bardzo pomocne są tutaj opowieści na przykład o tym, w jaki sposób rodzice się poznali lub kultywowanie małych rodzinnych rytuałów. Wówczas dzieci nie będą miały potrzeby szukania swojej tożsamości w różnych grupach społecznych czy subkulturach.

Zdaniem Piotra Giertycha  w czasach, w których widoczny jest stale pogłębiający się kryzys męstwa to właśnie kobiety powinny odpowiednio zadbać o swoich mężów -  powierzając im trudne zadania, wymagając zajmowania się dziećmi, dbając o wspólną relację – w ten sposób staną się przykładami dla swoich synów, a także dla całego społeczeństwa. Na koniec podkreślił, że w każdym domu, to właśnie do mężczyzny powinno należeć ostatnie zdanie, nawet jeśli miałoby to być tylko „tak, kochanie”. 

Wykład został entuzjastycznie przyjęty przez Mamy, a każde z wielu pytań, jakie pojawiły się na koniec, doczekało się wyczerpujących odpowiedzi. 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 marzec 2017 14:13

Pobierz załącznik:

Więcej w tej kategorii:

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

przedszkole.zrodlo@krakow.sternik.edu.pl

szkola.zrodlo@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

"Źródło" Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52, 31-305 Kraków-Azory

tel. 605 077 166

 

Go to top