Strona głównaRodziceFormacjaAktualnościMiędzyszkolny Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna"

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna"

8 maja odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Moja Ojczyzna". To już druga edycja tego wydarzenia, w tym roku rozszerzonego o kolejnych uczestników. Podczas finału gościliśmy finalistki z zaprzyjaźnionych szkół sternikowych z Katowic i Wrocławia. Dziewczynki miały okazję poznać się bliżej, porozmawiać i pobawić oraz współzawodniczyć. W gronie jury zasiadali: Marcin Kobierski - aktor Teatru Bagatela, Dominika Kraus - reprezentująca Szkołę Podstawową "Płomień" w Katowicach, Joanna Kruszyna - reprezentująca Szkołę Podstawową "Zdrój" we Wrocławiu, Agata Cieśla - reprezentująca Szkołę Podstawową "Źródło" w Krakowie. "Źródło" reprezentowało 10 uczennic (po 2 z każdej klasy). Serdecznie gratulujemy naszym uczestniczkom,a w szczególności Basi Geisler, która recytacją "Legendy o miłości ziemi ojczystej" wywalczyła dla naszej szkoły pierwsze miejsce oraz Julii Baran, która w tej kategorii wiekowej zajęła miejsce drugie. Laureatki Konkursu: w kategorii I-III: I miejsce Barbara Basińska, II miejsce Alicja Klimczak, III miejsce Anna Lubicz-Miszewska, III miejsce ex æquo Marta Wieczorek, wyróżnienie: Amelia Cygan (Źródło). w kategorii IV-VI: I miejsce Barbara Geisler (Źródło), II miejsce Julia Kościańska, II miejsce ex æquo Julia Baran (Źródło), III miejsce Janina Mazur. Wyróżnienie: Teresa Król (Źródło). Wszystkie uczestniczki za udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Dla miejsc na podium przygotowano dodatkowo nagrody książkowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom nauczycielkom za organizację konkursu, w szczególności p. Alicji Kowalczyk, p. Agacie Szewczyk i p. Agacie Cieśli, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu wystąpień. Wszystkim dziewczynkom raz jeszcze gratulujemy!

Ostatnio zmieniany piątek, 02 czerwiec 2017 15:58

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 500 gości oraz 0 użytkowników.

 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

przedszkole.zrodlo@krakow.sternik.edu.pl

szkola.zrodlo@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

"Źródło" Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52, 31-305 Kraków-Azory

tel. 605 077 166

 

Go to top