„Wydarzyło się” to krótka migawka zdjęciowa z życia szkolnego naszych uczennic – uchwycone momenty, zapisane emocje, uśmiechy i zdarzenia pozwalają w ten sposób zatrzymać na chwilę czas.
***
Jak to jest być zwiadowcą? Uczennice klasy 5 miały okazję wczuć się w rolę ulubionych bohaterów, grając na języku polskim w grę planszową poświęconą lekturze Johna Flanagana. Choć misja była trudna, udało się ją ukończyć, zachowując przy tym dobre humory

***
W klasie 8 ćwiczenie skoków przez skrzynię odbywało się na wysokim poziomie

***
Sprzątanie terenu wokół szkoły – wspólna akcja naszej społeczności!
W ostatnich tygodniach cała nasza szkolna społeczność, od najmłodszych po najstarszych uczniów, aktywnie zaangażowała się w wielką akcję sprzątania terenu wokół szkoły! To nie tylko okazja do zadbania o otaczającą nas przestrzeń, ale również świetna lekcja odpowiedzialności za wspólne dobro i pracy zespołowej. Każda klasa, uzbrojona w rękawice i worki, z pełnym zaangażowaniem przyłączyła się do akcji – od najmłodszych do najstarszych, każdy miał tu swoją rolę.
W piękne, jesienne dni taka aktywność na świeżym powietrzu to idealna odskocznia od nauki i świetny sposób na spędzenie czasu w gronie koleżanek i kolegów. Nie samą nauką człowiek żyje! A dla nas to także ważny krok w kierunku rozwijania u dzieci i młodzieży postaw społecznych oraz obywatelskich. Takie akcje są fundamentem ich przyszłego zaangażowania w różne inicjatywy społeczne – uczymy się działać razem, bo razem możemy więcej!
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za włożoną pracę i świetne nastawienie!

***
Nasze nauczycielki Joanna i Ewa już zakończyły szkolenie. Po zakończeniu programu edukacyjnego z zakresu pierwszej pomocy mogą szkolić innych.

***
Lekcja o Polskim Państwie Podziemnym i Powstaniu Warszawskim w klasie 3.
W piątek, 15 listopada, klasa 3 miała okazję poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego. Dzieci zobaczyły na mapie, zdjęciach i filmach, jak trudna była sytuacja Polaków w czasie II wojny światowej. Omówiliśmy rolę Armii Krajowej i codzienność pod okupacją, a także bohaterstwo mieszkańców Warszawy podczas Powstania.
Dlaczego to ważne?
Pokazywanie historii w sposób angażujący pomaga uczniom lepiej zrozumieć jej emocjonalne i moralne znaczenie. Przedstawiając wydarzenia w kontekście ludzi i ich walki o wolność, uczymy dzieci wartości takich jak odwaga, solidarność i patriotyzm. Dzięki takim lekcjom dzieci uczą się, że historia to nie tylko przeszłość, ale i lekcja na przyszłość – o wolności, odpowiedzialności i poświęceniu.

***
W ramach zajęć plastycznych uczennice naszej szkoły wykonały niezwykłe prace rzeźbiarskie – płaskorzeźby związane z tematyką tegorocznej Wieczornicy, poświęconej Powstaniu Warszawskiemu.
Po zapoznaniu się z tematem Powstania Warszawskiego, jego symboliką oraz czasem II wojny światowej, uczennice przystąpiły do tworzenia płaskorzeźb z gliny samoschnącej. Celem było nie tylko oddanie treści historycznej, ale także zadbanie o walory plastyczne, takie jak zróżnicowanie powierzchni za pomocą narzędzi rzeźbiarskich.
Po wyschnięciu gliny, na kolejnych lekcjach uczennice pokryły swoje medale pastą bitumiczną, nadając im brązowy kolor, a następnie dodały pasty pozłotnicze w różnych odcieniach złota i srebra, co miało na celu imitację metalu. Efekt końcowy był naprawdę imponujący – medale przypominały prawdziwe, wykute w metalu odznaczenia.
Rodzice, którzy oglądali wystawę prac, z entuzjazmem pytali o technikę i efekt końcowy, co tylko potwierdza, jak udane były te artystyczne wyzwania!
Brawo dla naszych młodych artystek!




cdn… w grudniu.